Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog

Blog

Masz swój projekt open source, któremu przydałoby się ładne logo? To może Cię zainteresować

Rafał Kukawski 20 czerwca 2018 komentarze ()

Tagi:design GitHub logo Open Source

Open Logos

Na Githubie pojawiła się akcja przygotowana przez Arasa Atasaygina o nazwie Open Logos. Wspomniana osoba zaprojektowała 30 log, które zamierza rozdać na wyłączność wybranym projektom otwartoźródłowym.

Każde logo ma swój dedykowany ticket. Jeśli interesuje Cię któreś logo, możesz dodać komentarz w tickecie z informacjami na temat Twojego projektu. Użytkownicy Githuba mogą głosować na poszczególne komentarze, zaś autor codziennie od pierwszego lipca będzie rozdawał jedno logo właścicielowi projektu, który zyskał najwięcej głosów.

Czytaj dalej...

Koniec wsparcia dla PHP 5.4

Bartosz Romanowski 15 września 2015 komentarze ()

Tagi:bezpieczeństwo PHP

PHPWczoraj, zgodnie z harmonogramem, zakończone zostało wsparcie dla PHP 5.4. Oznacza to, że dla tej wersji interpretera nie będą już wydawane nawet poprawki związane z bezpieczeństwem.

Czytaj dalej...

Twój projekt w subdomenie js.org

Rafał Kukawski 16 kwietnia 2015 komentarze ()

Tagi:domeny JavaScript

JS.org

Jeśli masz swój JavaScriptowy projekt na Githubie i chciałbyś udostępniać go pod subdomeną twojanazwa.js.org, wystarczy wykonać instrukcje zawarte na stronie dns.js.org.

Czytaj dalej...

meet.js summit 2014

Rafał Kukawski 27 sierpnia 2014 komentarze ()

Tagi:CSS3 HTML5 JavaScript JS konferencja konferencje

27 września 2014 w Poznaniu odbędzie się trzecia edycja darmowej konferencji o tematyce HTML5, CSS3, JavaScript. Zainteresowanym osobom proponuję dzisiaj, około 21:00 wejść na stronę konferencji, ponieważ pojawi się ostatnia pula biletów.

Jeśli masz pomysł na ciekawą prezentację, którą chciałbyś wygłosić, do 7 września można wysyłać swoje propozycje.

Czytaj dalej...

jQuery UI 1.11.0 wydane

Rafał Kukawski 26 czerwca 2014 komentarze ()

Tagi:AMD jQuery jQuery UI Require.js

jQuery UI Dzisiaj wydana została nowa wersja biblioteki jQuery UI oznaczona numerem 1.11.0. Największą nowością tej wersji jest nowy widżet Selectmenu.

Czytaj dalej...

Microsoft otwiera kanał deweloperski z Internet Explorerem

Rafał Kukawski 16 czerwca 2014 komentarze ()

Tagi:Internet Explorer Microsoft

Internet ExplorerPod koniec maja, zespół odpowiedzialny za rozwój przeglądarki Internet Explorer ogłosił chęć lepszej współpracy z web deweloperami. Na początek udostępniono stronę status.modern.ie, na której prezentowane są priorytety zespołu odnośnie implementacji elementów specyfikacji HTML i CSS oraz różnych JavaScriptowych API, wraz z informacją o ich statusie, np. czy jest w trakcie implementacji.

Dzisiaj doczekaliśmy się kolejnego ukłonu w stronę web deweloperów - IE Team postanowił udostępniać testowe wersje swojej przeglądarki, żeby każdy miał szansę przetestować swoje aplikacje w nowym IE zanim ten zostanie oficjalnie wydany. Deweloperski IE dostępny jest dla Windowsa 7 SP1 oraz Windowsa 8.1. Ponadto, testowy IE może działać równolegle z Internet Explorerem 11.

Czytaj dalej...

Google pomoże naprawić zhackowaną stronę

Bartosz Romanowski 2 listopada 2013 komentarze ()

Tagi:Google Google Webmasters

Google Webmaster ToolsNikt nie jest w stu procentach zabezpieczony przed internetowymi włamywaczami. Każda strona może paść ich ofiarą, szczególnie gdy nie dbamy o regularne aktualizacje używanego CMSa lub firma hostingowa utrzymująca nasz serwer ma luźne podejście do tematu bezpieczeństwa. "Przejęte" strony nie są z reguły niszczone - najczęściej dodawany jest do nich złośliwy kod, mający na celu przekierowywanie użytkowników do innych serwisów lub próbę instalacji na ich komputerach oprogramowania malware.

Czytaj dalej...

Ghost - konkurencja dla WordPressa? Może kiedyś...

Bartosz Romanowski 16 października 2013 komentarze ()

Tagi:Ghost WordPress

Ghost

Dwa dni temu został publicznie udostępniony Ghost - nowy "rewolucyjny" system blogowy, który przebojem trafił na usta wszystkich, którzy interesują się tematem (i nie tylko). Niespełna miesiąc wcześniej mogły się nim cieszyć osoby, które kupiły kota w worku wspierając projekt w serwisie Kickstarter (sam się do nich zresztą zaliczam). Czy Ghost spełnił pokładane w nim nadzieje? Czy jest godnym konkurentem dla WordPressa i innych systemów blogowych? Co jest w nim takiego magicznego, że grubo ponad 5 tysięcy osób przekazało jego pomysłodawcy prawie 200 tysięcy funtów?

Czytaj dalej...

meet.js summit 2013

Rafał Kukawski 31 sierpnia 2013 komentarze ()

Tagi:JavaScript JS konferencja konferencje

meet.js summitBardzo dobra wiadomość - 19 października, w Gdańsku odbędzie sie kolejna edycja konferencji meet.js summit. Wstep jest darmowy, ale ilość wejściówek ograniczona, dlatego proponuję szybką rejestrację na stronie summit.meetjs.pl. Jeśli masz pomysł na własną prezentację dotyczącą programowania front-endu, możesz go zgłosić na wyżej podanej stronie. Gorąco zachęcam do udziału w konferencji.

Czytaj dalej...

PHP 5.5 - oficjalna premiera nowej wersji popularnego interpretera

Bartosz Romanowski 21 czerwca 2013 komentarze ()

Tagi:PHP

PHPWczoraj światło dzienne ujrzała nowa stabilna wersja interpretera języka PHP. Oznaczona numerkiem 5.5.0 edycja przynosi sporo nowości, a także całą masę usprawnień i poprawek.

Do najważniejszych nowinek zaliczyć można:

  • generatory,
  • słowo kluczowe finally, które ułatwia nieco korzystanie z wyjątków,
  • uproszczone haszowanie haseł,
  • możliwość bezpośredniego odwoływania się do poszczególnych elementów tablic i łańcuchów (np. echo "Testowy ciąg znaków"[1];),
  • możliwość używania funkcji empty() na wyniku działania funkcji (np. if(empty(moja_funkcja())) { ...),
  • wsparcie dla funkcji list() w pętlach foreach,
  • dodanie rozszerzenia Zend Opcache,
  • zaktualizowanie biblioteki GD do wersji 2.1.

Czytaj dalej...

12...1920»


HTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook